کفپوش اپوکسی

 

در محیط‌های کار تجاری و صنعتی، کف‌های رزین اپوکسی به دلیل طیف وسیعی از خواص مطلوب رزین اپوکسی، گزینه‌ای محبوب برای کفپوش هستند. با این حال، از آنجایی که موضوع کفپوش رزینی می تواند پیچیده باشد، ممکن است ابهاماتی در مورد اصول و تفاوت های ظریف کفپوش های اپوکسی وجود داشته باشد.

کفپوش اپوکسی

اپوکسی چیست؟

یکی از جنبه های اصلی پوشش اپوکسی این است که از نظر شیمیایی از رنگ های معمولی کف متمایز است. کفپوش رزینی از یک سیستم اپوکسی دو قسمتی تشکیل شده است – ترکیبی از رزین های پلیمری و سخت کننده ها، بسیار شبیه چسب اپوکسی. هنگامی که به درستی مخلوط شوند، رزین اپوکسی و هاردنر به یکدیگر واکنش نشان می دهند که منجر به ایجاد پیوند شیمیایی با هر ترکیب و با خود کف می شود. پیوند شیمیایی یک ماده پلاستیکی سفت را ایجاد می کند که بادوام، مقاوم در برابر تخریب است و به خوبی به بستر خود می چسبد.

کفپوش اپوکسی 

ساده ترین تعریف کفپوش اپوکسی، سطح کفپوشی را نشان می دهد که شامل چندین لایه اپوکسی است که روی کفی با عمق حداقل دو میلی متر اعمال می شود. معمولاً هنگام مقایسه کفپوش اپوکسی و پوشش کف اپوکسی، سردرگمی ایجاد می‌شود. تفاوت بین این دو در عمق اپوکسی نهفته است. همانطور که گفته شد، کف های اپوکسی به عنوان یک پوشش اپوکسی با ضخامت حداقل دو میلی متر طبقه بندی می شوند. هر کف اپوکسی کمتر از دو میلی متر ضخامت معمولاً به عنوان پوشش کف اپوکسی شناخته می شود.

به طور خلاصه، کفپوش اپوکسی نوعی سیستم کف از رزین مصنوعی است که به عنوان محافظ و تزئین روی لایه های بتنی قرار می گیرد. این سیستم ها می توانند از چندین لایه رزین ترموست تشکیل شوند که پوشش داده می شوند، ماله می شوند یا ریخته می شوند و به طور کلی بر روی یک بستر بتنی اعمال می شوند. هنگامی که لایه های رزین به طور کامل خشک می شوند، سیستم کف یک پیوند قوی و دائمی ایجاد می کند و به عنوان یک مانع غیرقابل نفوذ و تزئینی برای محافظت از بستر عمل می کند. اپوکسی احتمالاً شناخته شده ترین فناوری کف رزینی است که در نتیجه خواص مقاومت مکانیکی و شیمیایی خوب آن است. کفپوش های اپوکسی را می توان در طیف گسترده ای از رنگ ها، سبک ها، جلوه ها و گزینه های تزئینی نیز سفارشی کرد.با این حال، دسته بندی های مختلفی از سیستم های کفپوش اپوکسی برای کاربردهای متنوع موجود است.

انواع کفپوش اپوکسی

از نظر زیبایی شناسی، کفپوش های اپوکسی بدون درز، بسیار متنوع و در دسترس هستند تا در طیف گسترده ای از رنگ ها، سبک ها، جلوه ها و گزینه های تزئینی تولید شوند. این ویژگی ها آنها را برای تاسیسات و مکان های صنعتی و تجاری مناسب می کند. چند نوع کلی کفپوش اپوکسی وجود دارد که عبارتند از:

کفپوش اپوکسی ترازو

کفپوش اپوکسی ترازو یک سطح کفپوش رنگارنگ، تزئینی، بادوام و بدون درز را فراهم می کند. این نوع کفپوش با ترکیبی از اپوکسی رنگی و مصالح منتخب (مانند سنگ مرمر، مادر مروارید، شیشه، گرانیت و غیره) ایجاد می شود. پس از سفت شدن مخلوط، کفپوش آسیاب شده و صیقل داده می شود و سنگدانه ها را نمایان می کند و سطحی صاف، تزیینی و مقاوم به کف می دهد. کفپوش های اپوکسی ترازو نه تنها بسیار تزئینی و بسیار بادوام هستند، بلکه فقط به تعمیر و نگهداری ساده نیاز دارند و طول عمر فوق العاده ای دارند (بیش از 40 سال). این سیستم کف به دلیل زیبایی، دوام و طول عمر آن برای مکان های تجاری بزرگ ایده آل است.

پوشش پولکی اپوکسی

پوشش‌های پولکی اپوکسی با اندازه‌های مختلف تکه‌های پراکنده روی پوشش پایه اپوکسی رنگی ایجاد می‌شوند و در نهایت با یک درزگیر شفاف مقاوم به پایان می‌رسند. این کفپوش تزئینی به راحتی تمیز می شود و مقاومت خوبی در برابر ترافیک پا و مواد شیمیایی دارد. گزینه پوشش اپوکسی پولکی برای مغازه ها، نمایشگاه ها، رستوران ها و مدارس در میان بسیاری از مکان های تجاری دیگر ایده آل است.

پوشش های کف اپوکسی

پوشش های کف اپوکسی گاهی اوقات به عنوان رنگ اپوکسی یا رنگ کف اپوکسی نیز شناخته می شوند. روکش‌ها عموماً در یک رنگ یکنواخت هستند و می‌توان آن‌ها را به صورت مات، ساتن یا براق انتخاب کرد. کفپوش های اپوکسی عموماً برای مناطقی با فعالیت های سبک تا متوسط ​​استفاده می شود و این می تواند برای مناطق صنعتی یا تجاری باشد. از آنجایی که لیست بلندبالایی از انواع و گزینه‌های پوشش‌های اپوکسی وجود دارد، بهتر است با یک متخصص کفپوش مشورت کنید تا بهترین کفپوش را به دست آورید. بسته به اهداف و عملکردهای محیط، راه حل مناسبی برای کفپوش برای برآورده کردن نیازها وجود دارد.

خود تراز کننده های اپوکسی

 کفپوش های اپوکسی خود تراز دسته ای از کفپوش ها هستند که پس از ریختن بر روی بستر، خاصیت خود صاف کنندگی دارند. به طور کلی، سیستم های خود تراز بین 1 تا 3 میلی متر اعمال می شوند. به صورت مایع برای نصب سریع اعمال می شوند که منجر به یک روکش صاف و بدون درز می شود. فرمولاسیون غنی از رزین اپوکسی یک روکش بادوام بسیار قوی برای محیط های سخت و سنگین ارائه می دهد.


کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

 کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک پوششی بدون درز و سایش را ایجاد می کند که از تجمع بار الکترواستاتیک روی سطح کف جلوگیری می کند.سیستم های کف ضد الکتریسیته ساکن باید با الزامات استانداردهای آنتی استاتیک مطابقت داشته باشند و برای انتقال ایمن بار استاتیک – که می تواند از یک شخص تولید شود – به نقاط ارت تعریف شده طراحی شده باشند. سیستم های کفپوش آنتی استاتیک خاصی وجود دارد که به طور خاص برای ترافیک سبک، متوسط ​​و سنگین طراحی شده است.کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک معمولاً در آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های تمیز و مراکز تخصصی پردازش مواد غذایی استفاده می‌شود. معمولاً به عنوان بخشی از (تخلیه الکترواستاتیک) پیشگیری در محیط‌های حاوی تجهیزات حساس یا محتویات انفجاری، با محیط‌هایی که شامل بخش‌های الکترونیک، هوافضا، خودرو و داروسازی می‌شود، استفاده می‌شود.

روکش های اپوکسی

روکش‌های اپوکسی بخشی از سیستم کف‌پوش‌های متوسط ​​تا سنگین هستند و معمولاً به‌عنوان یک لایه زیرین سنگین برای دریافت انواع کف‌پوش‌های رزینی (مانند پوشش‌های ضد لغزش، پوشش‌های اپوکسی خود تراز و غیره) استفاده می‌شوند. به عنوان یک نوع ضخیم‌تر از لایه‌های کف، ضخامت معمولی کفپوش اپوکسی بین 4 تا 6 میلی‌متر است. از آنجایی که روکش‌های اپوکسی ضخیم‌تر هستند، معمولاً باید با ماله اعمال شوند و ممکن است برای ایجاد یک سطح صاف و یکنواخت به صورت شناور شوند.روکش های اپوکسی دارای استحکام بالا و مقاومت در برابر ضربه عالی هستند. خواص ضد اسمز نیز ممکن است در اسکری اپوکسی گنجانده شود تا به عنوان یک غشای ضد رطوبت عمل کند.

با این ویژگی ها، کفپوش های اپوکسی برای سیستم های کف سازی در محیط های صنعتی متوسط ​​تا سنگین، مانند تولید، فرآوری غذا و نوشیدنی و چندین مورد دیگر ایده آل هستند.فرآیند انتخاب کفپوش اپوکسی تحت تأثیر عملکردهای مورد انتظار و الزامات حفاظتی بر اساس فعالیت ها و عملیات مکرر تأسیسات است.

مشاوره رایگان قبل از اجرا

برای مشاوره قبل از اجرای کفپوش اپوکسی به راحتی با مشاورین ما تماس

بگیرید و بهترین روشهای پیشنهادی ما و استفاده از بهترین ابزارآلات را از ما

دریافت کنید.

مزایای کفپوش اپوکسی

بیایید مزایای خاص کفپوش اپوکسی را بررسی کنیم. کفپوش اپوکسی در مقایسه با کفپوش های دیگر مانند وینیل، کاشی یا فرش دارای مزایا و مزایای متعددی است.

زیبایی شناسی

کفپوش اپوکسی را می توان به عنوان یک سطح کف بدون درز، وهمچنین تمیز کردن آن آسان است. طیف گسترده ای از گزینه های رنگی قابل تنظیم و همچنین انواع سطوح براق (براق، ساتن، مات) می توان اعمال کرد. گزینه های طراحی دیگر شامل افزودن ریزتراشه های رنگی و افزودنی های رنگدانه فلزی است.

نگهداری

از آنجایی که اپوکسی یک گزینه کفپوش بدون درز و غیرقابل نفوذ است، بستر بتنی از مواد شیمیایی، خاک، مایعات و سایر آلاینده ها محافظت می شود. این کار باعث می‌شود که کف‌ها به راحتی تمیز شوند و فقط به یک اسکرابر یا تمیز کردن استاندارد با یک پاک‌کننده همه منظوره نیاز باشد – بدون اپیلاسیون یا صاف کردن لازم نیست. کفپوش های اپوکسی به غیر از تمیز کردن استاندارد نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی ندارند و آنها را به گزینه ای عالی برای درازمدت تبدیل می کند.

ایمنی

یکی از مزایای کمتر مورد توجه کفپوش اپوکسی، توانایی آن در ایجاد پروفیل ضد لغزش با پخش شن و ماسه بر روی پوشش بدنه مرطوب در هنگام اجرا است. این یک جنبه مهم برای فضاهای تجاری یا صنعتی است زیرا ایمنی ساکنان همیشه باید یک نگرانی اصلی باشد.

ماندگاری

حجم کار در کف های اپوکسی می تواند از ترافیک پیاده تا ترافیک کامیون و لیفتراک متفاوت باشد. یک گزینه کفپوش صنعتی می تواند در برابر سوء استفاده روزانه از طیف گسترده ای از تجهیزات و فرآیندهای تولید مقاومت کند. به عنوان یک ماده مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی، گزینه های کفپوش اپوکسی می تواند نیازهای دوام اکثر تولید کنندگان صنعتی را برآورده کند.

مناسب بودن محیط

به عنوان یکی از متنوع ترین گزینه های کفپوش، کفپوش اپوکسی برای محیط های مختلف مانند صنعتی، تجاری، پزشکی، تولید مواد غذایی و آشامیدنی، حمل و نقل هوایی، تفریحی، مراقبت های بهداشتی، حمل و نقل، تولید، آموزشی، خواربار فروشی، خرده فروشی و بسیاری موارد دیگر عالی است.

 

کفپوش اپوکسی | استحکام سازان

نتایج ناخواسته نصب ضعیف سیستم کفپوش

مراقب خرابی ها و اشتباهات کف رزین باشید اگرچه سیستم های این نوع کف پوش فواید و مزایای متعددی را به همراه دارند، اما این مزایای ذاتی تنها زمانی تحقق می یابد که سیستم کف به درستی نصب شود. یکی از اجزای حیاتی برای اطمینان از نصب موفقیت آمیز کف این است که یک اپلیکاتور کفپوش واجد شرایط کار نصب را انجام دهد. تخصص و دقت از عناصر کلیدی فرآیند نصب است که استفاده از خدمات کفپوش را از اعمال کننده های مجرب مهم می کند. هنگام برنامه ریزی برنامه خود، همیشه در نظر داشته باشید که زمان نصب بسته به ضخامت سیستم کفپوش و اندازه پروژه می تواند متفاوت باشد کفپوش های اپوکسی که به طور نامناسب اعمال می شوند می توانند منجر به لایه برداری (تراشه و لایه برداری) شوند.

این نتیجه ناخواسته معمولاً به دلیل آماده‌سازی ضعیف سطح قبل از اجرای کف نهایی ایجاد می‌شود. قبل از اعمال هرگونه پوشش، بستر باید به درستی آماده شود. یکی دیگر از انواع خرابی کف، بروز حباب هوا (یا تاول) در کفپوش اپوکسی است. این نوع خرابی ممکن است به دلیل رطوبت بیش از حد در بستر ایجاد شود. توجه به این موضوع هنگام اعمال پوشش روی یک بستر سطح زمین بسیار مهم است. برای زیرلایه هایی با سطوح رطوبت بالاتر، لطفاً با نماینده خود مشورت کنید تا از یک راه حل مناسب برای هدف اطمینان حاصل کنید.

خرابی کف می تواند باعث آسیب به بستر شود، بنابراین انتخاب سیستم کف مناسب بسیار مهم است. استفاده از نوع نامناسب سیستم کف رزینی برای یک محیط نامتناسب می تواند منجر به شکست کف و در نهایت آسیب به بستر شود. به طور کلی، سیستم های کفپوش اپوکسی زمانی که توسط یک اپلیکاتور مجرب نصب می شوند، می توانند راه حلی طولانی مدت و بدون نگرانی باشند. و از آنجایی که نگهداری مادام العمر بسیار آسان است، سیستم های کفپوش اپوکسی یک گزینه کفپوش جذاب برای انواع کاربردهای تجاری و صنعتی هستند.

قیمت کفپوش اپوکسی

با توجه به اینکه قیمت دلار به صورت روزانه در حال تغییر می باشد،با توجه به آن قیمت مواد اولیه هم تغییر خواهد کرد.در نتیجه نمی توان مبلغ دقیقی برای آن مشخص کرد.اما برخی پارامترهای مختلف می تواند در هزینه کفپوش موثر باشد.شما می توانید با انجام کفسازی مناسب هزینه کفپوش اپوکسی را کاهش دهید.باید سطح بتن کاملا صاف باشد و هیچ گونه گرد و غبار و چربی روی آن وجود نداشته باشد تا بتوانید در هزینه صرفه جویی کنید.با انجام صافی سطح قیمت کفپوش اپوکسی،حدود بیست درصد کاهش پیدا می کند.

انتخاب مواد مصرفی باکیفیت برای کفپوش،یکی از موارد مهمی می باشد که در کاهش قیمت اپوکسی موثر می باشد.با انتخاب مواد با کیفیت،حجم مواد مصرفی بسیار کاهش پیدا می کند.این کار علاوه نه تنها موجب کاهش هزینه های کفپوش می شود،بلکه موجب افزایش کیفیت اپوکسی سطح هم می شود.در صورتی که می خواهید این هزینه را تخمین بزنید،پیش از استخدام پیمانکار کفپوش اپوکسی،از شرکت های مختلف استعلام قیمت نمایید.امکان نوسان قیمت بین شرکت های مختلف امری طبیعی می باشد.دقت کنید که هر شرکتی هزینه های مختلف عملکردی خود را دارد.البته از کیفیت اجرا و نوع مواد مصرفی هم نباید غافل بشوید.


قیمت اپوکسی کف

عوامل مختلفی بر قیمت اپوکسی کف موثر است که در ادامه قصد داریم به بررسی چند مورد از آنها بپردازیم.

  • ضخامت اپوکسی کف
  • استفاده از مواد اپوکسی کف که با کاربری سطح هایی مانند پارکینگ،سوله صنعتی و تولیدی، سوله صنایع سنگین، سالن صنایع نظامی، سالن صنایع غذایی، سالن صنایع دارویی، سالن آزمایشگاه و … متناسب می باشد.
  • آنچه بر میزان مصرف متریال اپوکسی و هزینه آن موثر می باشد،وضعیت فعلی پوشش کف است که ممکن است از سنگ،بتن،موزاییک و… باشد.
  • میزان نقاط سست که دچار آسیب دیدگی شده اند که ترمیم آن ها به وسیله روش های مکانیکی تخریب و با گروت اپوکسی انجام می شود.
  • اگر مقدار ترک های سازه ای در کف بیش از حد مجاز باشد،درزهای انبساط به بازبینی نیاز دارد.
  • مواد مخصوص پلیمری انعطلاف پذیر که برای پر کردن درزهای انبساط به کار می رود.
  • مقدار آلودگی بر روی سطح که می تواند ناشی از اثرات نمک،روغن،گریس،رنگ و رسوبات باشد که به وسیله روش های مکانیکی و شیمیایی می توان آن ها را تمیز کرد.
  • نوع تاسیساتی که در کف و موارد این چنینی نصب شده اند.

توجه داشته باشید که پس از تمام شدن موارد پیش نیاز،متناسب با مقدار مصرف متریال،هزینه اپوکسی کف محاسبه خواهد شد.


کف سازی اپوکسی

منظور از کف سازی اپوکسی،اعمال اپوکسی با ضخامت کم بر روی سطحی که هیچ گونه آلودگی ندارد وداشتن کف کاملا مسطح و یک پارچه می باشد.برای اینکه یک کف پوش کاملا صاف داشته باشید باید از زیر ساخت،عملیات کف سازی را آغاز کرد.به عنوان گام اول، به ساخت کف بتونی که به صورت کامل یک پارچه باشد و در مقابل ضربه و شرایط آب و هوایی مقاوم باشد،نیاز داریم.دقت کنید که دارای هیچ گونه ترکی نباشد و به طور کامل خشک باشد.

پیشنهاد می کنیم از بتن سازه ای و اعمال ماله پروانه استفاده کنید.هم چنین وجود لایه پرایمر برای بهبود چسبندگی کف پوش اپوکسی لازم و ضروری می باشد.برای بالا بردن مقاومت مکانیکی،لایه میانی طراحی شده است که موجب تشکیل ساختار اصلی کف سازی اپوکسی می شود.آنچه موجب تضمین زیبایی کار می شود،لایه رویه می باشد.با این لایه رویه کف سازی اپوکسی کامل خواهد شد و یک سطح بدون درز و ترک که کاملا صاف و یک نواخت می باشد را به وجود می آورد.هم چنین وجود لایه رویی علاوه بر اینکه سبب زیبایی چشم نوازی می شود،دارای مقاومت به سایش و شیمیایی خوبی هم می باشد.در صورتی که می خواهید انعکاس نور در کف سازی اپوکسی اتفاق بیفتد،از لایه رویه می توانید استفاده کنید.

مشاوره تخصصی

در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هستیم.

با سلام

سوال خود را بپرسید

کارشناسان فروش ما در کمترین زمان پاسخگو هستند