تکنیک های نگهداری و تمیز کردن کفپوش اپوکسی برای طول عمر بیشتر

آنچه در این مقاله میخوانید

استفاده از وسایل نظافت صنعتی برای تمیزی کفپوش های آپوکسی

تکنولوژی ‌های مختلف امروزه از پیشرفت‌ های زیادی برخوردار شده‌اند و در مورد مصالح ساختمانی هم باعث شده از انواع مختلفی از مصالح تحت عنوان کفپوش های مدرن ایجاد شده و مورد استفاده قرار بگیرند. از نمونه های انواع متنوع کفپوش ‌ها که از محصولاتی دو جزئی بوده و دارای خاصیت ‌های بی‌شماری هستند، می توان به  کفپوش ‌های آپوکسی اشاره کرد. از جمله مدرن ‌ترین نوع کفپوش به شمار می ‌رود که هم از نظر زیبایی و هم کیفیت بسیار ایده آل و با دوام هستند. اگر با نحوه نگهداری کفپوش آپوکسی آشنایی داشته باشید، برای طول عمر بیشتر آن تلاش خواهید کرد.

کفپوش ‌های آپوکسی

از جمله پوشش ‌های رزینی دو جزئی کفپوش ‌های آپوکسی هستند که برای مقاومت بیشتر انواع سطح ‌های سنگی، بتنی، موزاییکی و… مورد استفاده قرار می ‌گیرند. این کفپوش دارای ضخامت ‌های متنوع و خصوصیات مختلفی است که باید طبق شرایط سطح، نوع مناسب آن را انتخاب کرد.

این کفپوش ‌ها روش عملی و مناسبی برای انواع مختلف سطح ‌ها و محیط ها است و در انواع مختلف مکان ‌ها مانند: پیاده روها، سالن ‌های ورزشی، ساختمان ‌های تجاری، منازل و… مورد استفاده قرار می ‌گیرند که با روش ‌های نگهداری کفپوش آپوکسی می ‌توان به طول عمر و دوام این کفپوش ‌ها اضافه کرد.

مزیت ‌های استفاده از وسایل نظافت صنعتی مانند: پولیشر، اسکرابر، جاروبرقی و…

کفپوش های آپوکسی دارای دوام و مقاومت زیادی هستند و یکی از انتخاب ‌های مناسب برای مکان‌ های تجاری صنعتی و حتی منازل به شمار می ‌روند. برای اینکه عملکرد و ظاهر این کفپوش ‌ها ماندگار شود، باید به نگهداری کفپوش آپوکسی توجه کرد تا عمر مفید آنها بالاتر برود. از مزیت ‌های استفاده از روش‌ های نظافت‌ صنعتی عبارت اند از:

حفظ درخشش

آپوکسی ‌ها به علت جلا و درخششی که دارند، معروف هستند که با نظافت ‌های صنعتی می ‌توان به درخشش و حفظ آن کمک کرد تا این کفپوش های جذاب تر و زیباتر جلوه کنند.

افزایش طول عمر

با رفع و از بین بردن کثیفی ‌ها و آلودگی ‌ها باعث می ‌شوید که طول عمر این کفپوش ‌ها بیشتر شود و هم در هزینه‌ های مربوط به تعمیر، تعویض و نگهداری کفپوش ‌های آپوکسی در زمان ‌های طولانی هم صرفه ‌جویی شود.

رفع کثیفی و آلودگی

با انجام نظافت ‌های صنعتی آلودگی ‌هایی مانند: گرد و غبار و کثیفی ‌هایی مثل روغن، لکه‌ ها و گریس و حتی مواد ریخته شده روی آپوکسی را می ‌توان به راحتی از بین برد و موجب حفظ ظاهر جذاب کفپوش شده و از ایجاد لک و خط و خش هم جلوگیری شود.

ایجاد محیط و مکانی سالم

با داشتن کفپوش‌ های تمیز می‌ توان برای مشتری و کارمندان یک محیط سالم ایجاد کرد. این کار در محیط‌ هایی که به بهداشت اهمیت زیادی داده می ‌شود، ضروری است، مثل مدارس، بیمارستان ‌ها و حتی کارخانه ‌های مواد غذایی و …

تکنیک ‌هایی برای تمیزی و نگهداری کفپوش‌ آپوکسی

این نوع از کفپوش‌ ها به علت دوام و زیبایی که دارند، انتخابی بسیار مناسب برای مشاغل و منازل به شمار می ‌روند. باید برای حفاظت از آن و افزایش طول عمر نسبت به تمیزی و نگهداری کفپوش آپوکسی اقداماتی را انجام داد که این اقدامات شامل موارد زیر می شوند:

نظافت منظم آپوکسی

یکی از روش ‌های مهم در تمیزی و نگهداری کفپوش آپوکسی نظافت‌ های منظم است که از جمع شدن لکه ‌ها و گرد و غبار و آلودگی ‌ها جلوگیری می‌کند. باید به صورت روزانه از جاروبرقی برای رفع گرد و غبار و ذرات استفاده شود و هفته ‌ای چند مرتبه از تی شویی و محلول ‌های ملایم شوینده استفاده شود تا ظاهر زیبا و طول عمر کفپوش بیشتر شود.

استفاده از ابزارهای خاص برای شست و شوی آپوکسی

یکی از اصول و تکنیک‌ های صحیح در نگهداری کفپوش آپوکسی رزینی این است که از تی ‌هایی با الیاف میکروفایبر، نرم و یا اسفنج ‌های نرم برای تمیزی این کفپوش‌ ها استفاده شود. چرا که برس و یا اسکاج زبر موجب خراش روی سطح آپوکسی می ‌شود که باید از این کار خودداری کرد.

لکه زدایی کفپوش

یکی دیگر از تکنیک‌ های نظافت و نگهداری کفپوش آپوکسی لکه ‌بری آنها است که باید نوع لکه را مشخص کرد. لکه ‌هایی مثل گریس، روغن و یا غذا را می ‌توان با نوعی از شوینده ‌های ملایم که مخصوص این نوع کفپوش ها است، رفع کرد و لکه‌ های سخت را توسط لکه برهای مخصوص از بین برد.

اگر لکه‌ای روی این آپوکسی ‌ها نبود، می ‌توان با محصولات شوینده تمامی سطح این کفپوش ‌ها را تمیز و جذاب کرد. با رعایت برخی از نکات نگهداری کفپوش آپوکسی می ‌توان از ساییدگی، خوردگی و خراشیدگی کفپوش ‌ها جلوگیری کرد و به طول عمر آن اضافه نمود.

استفاده از مواد شوینده مناسب آپوکسی

برای اینکه بتوان زیبایی و دوام کفپوش ‌های آپوکسی را حفظ کرد، باید حتما از شوینده ‌های مناسب ملایم مخصوص این کفپوش ‌ها استفاده کرد که باعث می ‌شوند از صدمه و آسیب به این کفپوش ‌ها جلوگیری کرد. نباید به دلیل استفاده از مواد شوینده نامناسب موجب بروز خط و خش، ساییدگی و خراشیدگی در این کفپوش ‌ها شد.

از قرار دادن وسایل سنگین و تیز خودداری شود

برای نگهداری کفپوش آپوکسی باید از قرار دادن جسم تیز و سنگین روی آنها خودداری شود؛ زیرا موجب آسیب و خراشیدگی آن می شود. وسایل سنگین را هم روی این کفپوش ‌ها نباید کشید و از ابزارهای جابه جایی ساده مثل چرخ دستی‌ ها و… برای این کار باید استفاده کرد.

به طور مثال زیر مبل ‌ها و کمد های سنگین پد های مخصوصی قرار دهید تا از ساییدگی و خراش آپوکسی جلوگیری شود؛ البته باید برای حفظ و نگهداری کفپوش آپوکسی به شرایط محیط مثل نور، رطوبت، جمع شدن آب و… توجه کرد تا این کفپوش ها از دوام بیشتری برخوردار باشند.

کلام پایانی

روش تمیزی و نگهداری کفپوش آپوکسی کار سختی نیست و امروزه بیشتر افراد از این نوع کفپوش ‌ها برای محیط‌ های خود استفاده می‌کنند. البته تکنیک‌ های نگهداری خاصی دارد که بسیار ساده است که با اجرای آنها و تمیز کردن درست و عمیق برای هر چند ماه یکبار و رفع لکه ‌ها در صورت لزوم این کفپوش ‌ها جذابیت و زیبایی و حتی دوام خود را حفظ خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی

در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هستیم.

با سلام

سوال خود را بپرسید

کارشناسان فروش ما در کمترین زمان پاسخگو هستند